Szanowni Państwo!
Trudna sytuacja związana z pandemią koronarowirusa i coraz większe ograniczenia w życiu codziennym mogą odbić się na naszym zdrowiu psychicznym. Stresorów jest coraz więcej, a nie zawsze każdy może sobie sam poradzić z napięciem. Stąd profilaktycznie przesyłam kilka adresów pomocy psychologicznej online:
- Miejski Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznym w Kielcach – psycholog współpracujący z naszą szkołą pani Anna Pochopień - kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Codzienny dyżur pracowników (psycholog, pedagog) w ramach punktu interwencyjnego od 9.00-13.00 tel. 41 367 67 28
-
Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach - telefon interwencyjny: 41/36-76-788. Pomoc online na Skype, (należy sprawdzić, czy nazwa jest identyczna z wyżej wymienioną). Skype jest dostępny w godzinach 12.00 – 16.00. W razie zwiększonego zapotrzebowania na tę formę pomocy, godziny zostaną poszerzone.
Ze względów bezpieczeństwa ograniczono wizyty osobiste pacjentów wyłącznie do osób, które znalazły się w poważnym kryzysie psychicznym związanym z zagrożeniem życia. Będą mogły one liczyć na kontakt z terapeutą w Ośrodku.
- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego - (41) 362 61 89 i (41) 248 17 00 - telefon wsparcia psychologa od poniedziałku do piątku 9.00-14.00 oraz (41) 342 19 02 - interwent kryzysowy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.
- Bezpłatna linia wsparcia Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” - tel. 533 325 044, tel. 537 975 037 - szczegółowy harmonogram na stronie : https://nzoz.nadziejarodzinie.org.pl/bezplatna-psychologiczna-koronawirusa/
- Wykaz centrów zdrowia psychicznego wraz z danymi kontaktowymi: www.czp.org.pl, mapa wraz z danymi teleadresowymi znajduje się pod adresem: https://czp.org.pl/index.php/o-czp/
- Wykaz środowiskowych centrów zdrowia psychicznego z danymi teleadresowymi: https://sczp.med.pl/placowki
- Ogólnopolska bezpłatna akcja „Psychologowie dla społeczeństwa”. Lista specjalistówwraz z danymi do kontaktu dostępna jest na stronie:
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt
- Bezpłatna infolinia Centrum Wsparcia Dla Osób W Stanie Kryzysu Psychicznego, która od 2017 roku działa całodobowo, 7 dni w tygodniu pod numerem 800-70-2222. Pod numerem telefonu, mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na czacie dyżurują psychologowie z Fundacji ITAKA. Udzielają porad i kierują dzwoniące osoby do odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju.
- Fundacja Vis Salutis - psychologiczna pomoc telefoniczną: 888 960 980 (codziennie w godzinach 10:00-18:00 będzie dyżurował psycholog i psychoterapeuta).
- Darmową pomoc poprzez Fundację “Sempre a Frente” można uzyskać pod numerem telefonu 690 080 886 lub na Skype “SempreOnline”. Specjaliści dyżurują tu od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 https://www.facebook.com/SempreaFrente/
- Psychologowie Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy całą dobę czuwają na specjalnej infolinii. Ich pomoc jest kierowana głównie do osób starszych, które muszą w osamotnieniu spędzać izolację, a także do ludzi poddanych kwarantannie. Wsparcie jest skierowane także do rodzin personelu medycznego i różnych służb, które są w tej chwili w rozłące z osobami, znajdującymi się na pierwszej linii walki z korona wirusem - wystarczy zadzwonić pod numer 800 100 102 lub skorzystać z połączenia wideo w programie Skype łącząc się z użytkownikiem “Wsparcie Psychologiczne WOT”. (Infolinia WOT jest podpięta do ogólnopolskiego telefonu Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia. Dzwoniąc pod tamte numery w poszukiwaniu wsparcia psychologicznego, zostaniemy przekierowani na infolinię WOT.)