Grudzień to czas kolędowania. W naszej szkole, już po raz trzeci, odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się prawie 40 wykonawców, którzy śpiewali  w trzech kategoriach wiekowych        (I - klasy 0-2, II – klasy 3-5, III – klasy 6-8), a spośród których jury w składzie: ks. Zbigniew Wójcik, ks. Andrzej Waligórski, p. Małgorzata Bartosik oraz p. Katarzyna Bojczuk (organizator konkursu) zakwalifikowało do finału 16 wokalistów.

W dniu 14.12.2018 roku, w czasie finału, jury w składzie: p. Magdalena Chołuj, p. Michał Bojczuk, p. Arkadiusz Kasperek, p. Arkadiusz Solarz (studenci Instytutu Edukacji Muzycznej w Kielcach) oraz p. Mirosław Selega wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach. A zostali nimi:

Kategoria I

I miejsce – Maja Sikora
II miejsce – Julia Tatarska
III miejsce – Marcelina Adamiec
wyróżnienia: Aleksandra Sawa, Hanna Wąder, Natalia Lato

Kategoria II

I miejsce – Kornelia Patro
II miejsce – Maja Zagrodzka
III miejsce – Jagoda Głowacka
wyróżnienie: Emilia Dąbek

Kategoria III

I miejsce – Antonina Dąbek
II miejsce – Malwina Dudała
III miejsce – Amelia Nowalska
wyróżnienie: Natalia Obręcka

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Sponsorami nagród byli: Parafia św. Maksymiliana w Kielcach, Multikino Kielce oraz Państwo Edyta i Zbigniew Brzezińskich, których podczas rozdania nagród reprezentował ich syn, a nasz uczeń Szymon Brzeziński.
Uczestnikom, jurorom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknego przedsięwzięcia.

MAJ 2019

www.sp28-kielce.pl