Koniec czerwca okazał się dla Mai bardzo pracowitym czasem, w którym zmierzyła się z kolejnymi wokalnie uzdolnionymi dziećmi z całej Polski. Wzięła udział w 3 konkursach i 3 razy wywalczyła sukces. Po kolei:
08.06.2019 kilkunastu wykonawców z całego kraju zaprezentowało się podczas IX Festiwalu Wokalnego "Najpiękniejsze są polskie piosenki" w Piotrkowie Trybunalskim. Maja Zagrodzka z klasy 4B wywalczyła tym razem dla naszej szkoły wyróżnienie.
W dniu 13.06.2019 w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbył się XXIII Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii „Muzyka"- tu Maja też zdobyła wyróżnienie.
18.06.2019 okazał się dla niej szczęśliwym dniem. Po raz ostatni w tym roku szkolnym zmierzyła się w II Integracyjnym Konkursie Piosenki "Tomaszowskie Lato 2019" i tu nasza Maja stanęła na podium zajmując 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkich występów!

17 czerwca odbył się w naszej szkole I Międzyświetlicowy Konkurs Piosenki Rodzinnej „Śpiewam z mamą i tatą”. Głównym jego założeniem było podkreślenie wartości rodziny oraz rozwijanie umiejętności wokalnych wśród uczestników. Na scenie wystąpiło 7 duetów, prezentując utwory o tematyce prorodzinnej. Był to czas pełen wzruszeń… zarówno dla samych uczestników jak i zebranych gości. Po zakończonych występach jury udało się na naradę, a wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. „Śpiewam z mamą i tatą”, a następnie udali się na słodki poczęstunek.
Poziom występów był wysoki, a dyskusja członków jury burzliwa. Na szczęście udało się uzyskać porozumienie.

ZUZANNA ROWIŃSKA I KATARZYNA ROWIŃSKA – SP NR 7 W KIELCACH

II MIEJSCE
     MICHALINA MATACHOWSKA I GRAŻYNA CHOMA – ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH W KIELCACH

III MIEJSCE
     AMELIA MILA I MARCIN MILA – SP IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH

Nie wszyscy stanęli na podium, ale wszyscy wygrali!!! Stworzyli wspólnie coś wielkiego, pozostawiając w swojej pamięci piękne wspomnienie.
Jako Organizatorzy dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom, ale jeszcze bardziej tym, dzięki którym nasz konkurs się odbył:

• Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 28 w ZSO nr 1 w Kielcach
  • Panu Marianowi Formie – Prezesowi PPHiUT FO-MAX SP Z O.O. w Kielcach
  • Panu Konradowi Jaśkowskiemu – właścicielowi firmy FOTOWOLTA w Kielcach
  • Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kielcach
  • Pani Katarzynie Wąder oraz Pani Joannie Kulpie za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu nagród.

W minionym tygodniu odbył się finał całorocznej akcji „Świeć przykładem”, organizowanej na świetlicy szkolnej. Akcja miała na celu propagowanie właściwych zachowań i działań wszystkich uczniów korzystających ze świetlicy.
Laureaci to:

I miejsce      Wojtuś Obara z kl. 0
II miejsce     Wiktoria Bujak kl. Ib
III miejsce    Martynka Lesiak kl. Ib

Dzieci odebrały statuetki na uroczystym apelu, a niespodzianką dla 15 najbardziej wytrwałych świetlików, którzy dzielnie przez cały rok zbierali pieczątki za grzeczne zachowanie była wycieczka do Klubu Squash Korona, dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Michalskiej – mamy z Rady Rodziców, której chcemy bardzo podziękować za wspaniałą atmosferę oraz niesamowite wrażenia sportowe jakie spotkały nasze „świecące przykładem” dzieci. Dziękujemy również Państwu Zbigniewowi i Annie Brzezińskim, którzy przygotowali upominki oraz zaprojektowali specjalne logo dla naszej akcji.
Nagrody dla uczniów z największą liczbą punktów ufundowali:
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 28 w ZSO nr 1 w Kielcach
Pani Joanna Kulpa
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach
Pan Konrad Jaśkowski – właściciel firmy FOTOWOLTA w Kielcach
Gratulujemy laureatom i ich opiekunom i zapraszamy w przyszłym roku!!!

A my do Biblioteki Uniwersyteckiej... :)

Uczniowie klasy I a i III b uradowane pobiegły do Biblioteki Uniwersyteckiej. Tym razem czekał tam na nie Paweł Beręsewicz. Autor podczas herbatki rozmawiał z nimi, jak ze znawcami literatury i życia. Konwersował z Uczniami po angielsku, opowiadał nieco o sobie, przedstawiał losy bohaterów swoich książek. Pytał o przeżycia i przemyślenia Uczniów, którzy z niemałym zachwytem i uwagą słuchali wszystkiego, o czym mówił Autor. Nie wszystkie podjęte tematy były miłe, łatwe i przyjemne. Jednak nawet streszczenie historii rozgrywającej się w książce „Czy wojna jest dla dziewczyn?” i rozmowa o wojnie przebiegała w duchu przejęcia, zrozumienia i miłości. Okazało się, że Paweł Beręsewicz jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Uczniowie natomiast po raz kolejny pokazali, że dobrze wiedzą jak pielęgnować dar, który posiadają – umiejętność czytania.

W piątek 14 czerwca 2019 roku odbył się uroczysty apel podsumowujący całoroczną pracę klas IV-VIII. Na szkolnej scenie wystąpili laureaci konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, międzyszkolnych oraz szkolnych z rozmaitych dziedzin, np. humanistycznych, języków obcych, matematycznych, przyrodniczych, artystycznych i sportowych. Laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim radości czerpanej ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności!

To było prawdziwe wyzwanie i przygoda dla uczniów klas 5b i 5e. W ramach klasowych projektów „Niesamowite świętokrzyskie” przygotowywali w zespołach filmy, komiksy, piosenki na podstawie tekstów legend świętokrzyskich.
Każda grupa wybierała legendę oraz sposób jej prezentacji, dzieliła się zadaniami, planowała swoją pracę w wyznaczonym przez nauczyciela czasie, informowała o postępie działań. W czasie wielkiego finału na lekcji języka polskiego prezentowane były efekty pracy, a liderzy zespołów podsumowywali działania grup. Największym zainteresowaniem cieszyły się produkcje filmowe, ale komiksy i tekst piosenki również przygotowano dużym nakładem pracy. Brawa należą się wszystkim. Może są wśród uczniów klas 5b i 5e przyszli artyści – filmowcy, aktorzy, literaci? Kto wie...

LINKI DO FILMÓW:

Legenda o Św. Katarzyni 5e