Kategoria kl. 4-6 Forma plastyczna

Weronika Obara 6b
Oliwia Kwiatek 6b
Anna Kruk 6a

Wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

W dniach 4.06-05.06 odbyła się niezapomniana wycieczka klas 6a i 8a. Pierwszego dnia uczniowie przyjechali do Jaworek i przeszli spacerem przez Wąwóz Homole. Następnie, mimo deszczu, zjechali kolejką linową z Palenicy. Zwiedzili także węgierski zamek w Niedzicy. Wieczorem odbyła się dyskoteka i ognisko, w trakcie których delektowali się pyszną pizzą. Noc spędzili w Willi Karolina w Czorsztynie. Drugiego dnia zdobyli Trzy Korony, a w nagrodę pałaszowali pyszne lody w Krościenku.

W ostatnim miesiącu uczennice klasy 8a zdobyły liczne sukcesy. W Alfiku humanistycznym, bardzo dobre wyniki osiągnęła Anna Dostał, zdobywając 2. miejsce w województwie. W XXIV Konkursie Biblijnym laureatką została Anna Kaczmarzyk, a finalistką Natalia Działowska. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć :)

Zwiedziliśmy Stare Miasto, byliśmy w Centrum Nauki Kopernik oraz na Stadionie Narodowym. Wycieczka dostarczyła nam mnóstwa wrażeń, otrzymaliśmy solidną porcję wiedzy, świetnie się bawiliśmy. Wspaniałe podsumowanie całorocznej pracy!

7 czerwca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim i Niemieckim dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – gościliśmy zarówno solistów, jak i zespoły wokalne. Cel konkursu to rozwijanie pasji i talentów uczniów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim, a także popularyzowanie kultury europejskiej. Jury pod przewodnictwem pani Małgorzaty Bartosik – nauczyciela muzyki SP 28 oceniało umiejętności wokalne uczestników, poprawność posługiwania się językiem angielskim i niemieckim, dobór repertuaru i interpretację, a także ogólny wyraz artystyczny. Zarówno soliści, jak i zespoły wokalne prezentowali bardzo wysoki poziom.

W kategorii soliści Jury przyznało:
                               I miejsce – Adam Bulski SP 34
                               II miejsce – Kinga Pilśniak SP 33
                               III miejsce – Weronika Pokrzywińska SP 2

W kategorii zespoły wokalne:
                                                                  I miejsce – zespół z SP 34
                                                                  II miejsce – zespół z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia
                                                                  III miejsce – zespół z SP 33
                                                 Jury przyznało również wyróżnienia w obu kategoriach.
                                                 Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

W czasie pobytu w gospodarstwie agroturystycznym poznaliśmy tradycje i staropolskie obyczaje ziemi świętokrzyskiej oraz poczuliśmy smak prawdziwej wiejskiej atmosfery. Warsztaty w sposób prosty i przyjazny wprowadzają w świat tradycji, przyrody i ekologii. Zajęcia prowadzone są w obrębie gospodarstwa zarówno w wiacie edukacyjnej z widokiem na krajobraz kulturowy, "ścieżce ekologicznej" - gdzie w gęstwinie źdźbeł rozmaitych, poszukasz czegoś dla zdrowia, odkrywając niepowtarzalny wiejski klimat, jak i w rozległym ogrodzie na placu zabaw. Jest to miejsce, gdzie zwykła, prosta wiejska potrawa smakuje wyjątkowo, a zapach pieczonego chleba, przywołuje dziecięce wspomnienia.
W gospodarstwie tym dla każdego uczestnika warsztatów przygotowywany jest poczęstunek z kawą, herbatą, wiejskim plackiem oraz niezliczoną ilością kanapek z surowców naturalnych, ekologicznych - pochodzących z własnego gospodarstwa ekologicznego. Zagroda gospodarska zaprasza do poznania wielu zwierząt gospodarskich tj. krów, byczków, kucyka, królików, które przywołują niepowtarzalny wiejski klimat. Ponadto są jeszcze zwierzęta egzotyczne - pawie, bażanty bananowe I srebrne, gęsi nilowe, kaczki, ozdobne kurki - arakuły oraz żółw "Tadeusz".
Pobyt na łonie natury i w tak miłym towarzystwie Pani Krysi i jej domowników to wspaniała przyjemność.

Będziemy miło wspominać ten czas.

W dniu 7 czerwca 2019 r. punktualnie o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam jak czytam”.
Zainicjowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.
Dziękujemy wszystkim za udział!

CZERWIEC 2019