A my do Biblioteki Uniwersyteckiej... :)

Uczniowie klasy I a i III b uradowane pobiegły do Biblioteki Uniwersyteckiej. Tym razem czekał tam na nie Paweł Beręsewicz. Autor podczas herbatki rozmawiał z nimi, jak ze znawcami literatury i życia. Konwersował z Uczniami po angielsku, opowiadał nieco o sobie, przedstawiał losy bohaterów swoich książek. Pytał o przeżycia i przemyślenia Uczniów, którzy z niemałym zachwytem i uwagą słuchali wszystkiego, o czym mówił Autor. Nie wszystkie podjęte tematy były miłe, łatwe i przyjemne. Jednak nawet streszczenie historii rozgrywającej się w książce „Czy wojna jest dla dziewczyn?” i rozmowa o wojnie przebiegała w duchu przejęcia, zrozumienia i miłości. Okazało się, że Paweł Beręsewicz jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Uczniowie natomiast po raz kolejny pokazali, że dobrze wiedzą jak pielęgnować dar, który posiadają – umiejętność czytania.

W piątek 14 czerwca 2019 roku odbył się uroczysty apel podsumowujący całoroczną pracę klas IV-VIII. Na szkolnej scenie wystąpili laureaci konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, międzyszkolnych oraz szkolnych z rozmaitych dziedzin, np. humanistycznych, języków obcych, matematycznych, przyrodniczych, artystycznych i sportowych. Laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim radości czerpanej ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności!

To było prawdziwe wyzwanie i przygoda dla uczniów klas 5b i 5e. W ramach klasowych projektów „Niesamowite świętokrzyskie” przygotowywali w zespołach filmy, komiksy, piosenki na podstawie tekstów legend świętokrzyskich.
Każda grupa wybierała legendę oraz sposób jej prezentacji, dzieliła się zadaniami, planowała swoją pracę w wyznaczonym przez nauczyciela czasie, informowała o postępie działań. W czasie wielkiego finału na lekcji języka polskiego prezentowane były efekty pracy, a liderzy zespołów podsumowywali działania grup. Największym zainteresowaniem cieszyły się produkcje filmowe, ale komiksy i tekst piosenki również przygotowano dużym nakładem pracy. Brawa należą się wszystkim. Może są wśród uczniów klas 5b i 5e przyszli artyści – filmowcy, aktorzy, literaci? Kto wie...

LINKI DO FILMÓW:

Legenda o Św. Katarzyni 5e

Legenda Piekło i Niebo 5e

Legenda o powstaniu Kielc 5b

Legenda o diabelskim kamieniu klasa 5b

W czwartek 6 czerwca reprezentanci naszej świetlicy mogli wystąpić na Festiwalu Kreatywnych Świetlic, zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół Szkół Nr 1 Specjalnych w Kielcach. Celem festiwalu było:

• Rozwijanie talentów i pasji dzieci poprzez tworzenie kreatywnej przestrzeni w świetlicy szkolnej
  • Integracja uczniów i nauczycieli szkół z miasta Kielce
  • Promowanie dobrych praktyk, wymiana doświadczeń
  • Wzmocnienie roli świetlicy szkolnej jako alternatywy spędzania przez dzieci czasu wolnego przed i po lekcjach.

Dzieci i nauczyciele z naszej świetlicy podczas spotkania mogli podzielić się swoimi doświadczeniami oraz całorocznym dorobkiem. Świetliki pod kierunkiem wychowawców świetlicy zaśpiewały hymn pt. "Bo wszystkie świetliki…" zaprezentowały prezentację multimedialną oraz liczne prace plastyczne.

Kategoria kl. 4-6 Forma plastyczna
         I miejsce Natalia Bilska 6b
         II miejsce Zuzanna Mazur 6b
         III miejsce Piotr Domagała 6b

Kategoria kl. 7-8 Forma multimedialna
         I miejsce Wiktor Kurtek 7a
         II miejsce Marcelina Hoffman 7b

Natalia Zielińska 6c
Julia Sobota 6b
Weronika Obara 6b
Oliwia Kwiatek 6b
Anna Kruk 6a

Wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

W dniach 4.06-05.06 odbyła się niezapomniana wycieczka klas 6a i 8a. Pierwszego dnia uczniowie przyjechali do Jaworek i przeszli spacerem przez Wąwóz Homole. Następnie, mimo deszczu, zjechali kolejką linową z Palenicy. Zwiedzili także węgierski zamek w Niedzicy. Wieczorem odbyła się dyskoteka i ognisko, w trakcie których delektowali się pyszną pizzą. Noc spędzili w Willi Karolina w Czorsztynie. Drugiego dnia zdobyli Trzy Korony, a w nagrodę pałaszowali pyszne lody w Krościenku.

CZERWIEC 2019