Dwie solistki: Maja Sikora z klasy 2c i Tosia Dąbek z klasy 6c oraz jedno trio: Stefcia Dudała z klasy 4a oraz Maja Zagrodzka i Kornelia Patro z klasy 4b… trzy podmioty i trzy sukcesy, to bilans udziału naszych uczennic w VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda…!”.
II miejsce Mai i wyróżnienia pozostałych dziewczynek cieszą niezmiernie. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki na kolejnych festiwalowych zmaganiach!!!

IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie Kolędowanie” okazał się bardzo radosnym wydarzeniem dla naszej uczennicy Mai Sikory z klasy 2c. Pozwolił on pokazać cały talent wokalny oraz sceniczny, który skrywa się w tej małej dziewczynce. Maja, w kategorii 7-11 lat pokonała wielką grupę w większości starszych koleżanek i kolegów i wyśpiewała WYRÓŻNIENIE. Maju, jesteśmy z ciebie bardzo dumni i gratulujemy!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego w ostatnim dniu przed feriami zimowymi zorganizował I Noworoczny Turniej piłkarski dla chłopców z kl. 7-8 o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 28. Do rozgrywek zgłosiło się 7 zespołów, w sumie 27 uczniów. Komisja sędziowska w składzie p. Ewa Gładyś i p. Mirosław Selega po rozegranym turnieju systemem „każdy z każdym” wyłoniła zwycięzców oraz nagrodziła uczniów indywidualnie. Wszyscy uczestnicy dostali ufundowane przez Radę Rodziców pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek, zdobywcy trzech pierwszych miejsc medale a wyróżnieni zawodnicy indywidualnie statuetki. Wyniki: I miejsce – kl. 8b (1) w składzie: Jakub Sikora, Piotr Moralski, Piotr Sarnot, II m – kl. 8d (1) w składzie: Wiktor Karyś, Karol Wojtachnio, Piotr Sawa, Maciej Kosakowski, III m – kl. 7a w składzie: Wiktor Kurtek, Mateusz Krzos, Michał Wiączkowski, Kacper Stradowski, Olaf Sodel. Statuetki Najlepszy Bramkarz otrzymał  Jakub Sikora (8b), Najlepszy Zawodnik – Jakub Moralski (8b) a Król Strzelców – Wiktor Karyś (8d). Gratulujemy uczestnikom, wszystkie zespoły wykazały duże zaangażowanie i umiejętności na wysokim poziomie. Organizatorom dziękujemy za profesjonalną oprawę turnieju.

UWAGA!

Szkolna biblioteka wznowiła działalność

i w związku z tym informuje, że można już wypożyczać książki.

Tegoroczne ferie zimowe w województwie świętokrzyskim rozpoczynają się 14 stycznia. Zimowe "wakacje" to okazja do relaksu po ciężkiej pracy przez cały semestr oraz do nabrania energii do dalszej nauki. Zastanawiacie się jak je spędzić i co można robić w tym czasie w naszym mieście. Odpowiedź jest prosta!
Otóż na dzieci i młodzież, które ferie zimowe spędzają w Kielcach, czeka przez całe dwa tygodnie mnóstwo atrakcji przygotowanych między innymi przez Dom Kultury „Zameczek”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Biuro Wystaw Artystycznych, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” oraz wiele innych. Aby dowiedzieć się więcej o niektórych z propozycji, kliknij na linki:

Urząd Miasta Kielce przygotował INFORMATOR z kompleksowym wykazem imprez organizowanych w ramach akcji Zima w Mieście 2019.

UWAGA!

8 stycznia 2019 r. (wtorek)

Szkoła Podstawowa nr 28 przy ul. Szymanowskiego 5 organizuje

ZBIÓRKĘ SUROWCÓW WTÓRNYCH

(zużyte baterie, makulaturę oraz plastikowe zakrętki).

Opisane przez klasę surowce prosimy składać obok kawiarenki szkolnej

w godzinach 7.15- 12.00

Ekopatrol SP 28

Jak co roku Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek cieszył się zainteresowaniem wielu młodych i zdolnych wokalistów. Tym bardziej miło jest nam pochwalić się, iż w kategorii „soliści młodsi”, w której wzięło udział prawie stu uczestników, nasza utalentowana wokalnie uczennica z klasy 4b – Maja Zagrodzka wyśpiewała wyróżnienie. Maju, jesteśmy z ciebie dumni i gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!!!

23 grudnia, kiedy niektórzy z nas już myśleli o świątecznych przysmakach i odpoczynku, nasza dzielna wokalna ekipa  w składzie: Maja Sikora z klasy 2c, Maja Zagrodzka i Kornelia Patro z klasy 4b oraz Kinga Wdowicz z klasy 6c wspierane przez cudowne: Natalkę Sikorę – naszą absolwentkę oraz Amelcię Zagrodzką – naszego dobrego duszka i w przyszłości (miejmy nadzieję) naszą uczennicę, umilały czas mieszkańcom hospicjum, z którymi uczestniczyły w Eucharystii, a później we wspólnym kolędowaniu. Dziewczyny nie zapomniały o upominkach… tych z fotki, ale również o choinkach, które, dzięki cudownym ludziom pojawiły się w pokojach podopiecznych.
 Warto przy tej okazji podziękować wszystkim uczniom o wielkich sercach, którzy podzielili się swoimi zabawkami. Wasze zabawki trafiły do chorych dzieci dając im mnóstwo radości. Jesteście wspaniali… a my jesteśmy dumni, że nasza szkoła może poszczycić się takimi uczniami… i rodzicami.

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany na Rynku w Kielcach rok rocznie cieszy się wielką popularnością mieszkańców naszego miasta. Z tym większą radością i dumą przyjęliśmy zaproszenie do występu na „jarmarkowej” scenie w dniu 22 grudnia. Naszą szkołę w godzinnym repertuarze składającym się z kolęd i pastorałek reprezentowały:

Maja Sikora – klasa 2c,

Stefania Dudała – klasa 4a,

Kornelia Patro i Maja Zagrodzka – klasa 4b,

Malwina Dudała i Kinga Wdowicz – klasa 6c.

Nasze uczennice gościnnie wspierali: Natalia Sikora – nasza absolwentka oraz Michał Bojczuk – zaprzyjaźniony z naszą szkołą student Instytutu Edukacji Muzycznej. Publiczność była zachwycona talentem młodych wokalistów, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Gratulujemy!

STYCZEŃ 2019