U W A G A !

Od dnia 19 listopada 2018 r. rozpoczyna pracę szkolna stołówka.

Odpłatność za obiady w miesiącu listopadzie 2018 (10 dni)

wynosi - 40,00 zł.

PŁATNOŚCI NALEŻY DOKONAĆ DO 26 LISTOPADA !!!

Informujemy, że wpłaty za obiady są możliwe wyłącznie przelewem na rachunek bankowy nr:

ING Bank Śląski     88 1050 1461 1000 0090 3132 6805

W sobotę 10 listopada 2018 r. zakończył się program „Niepodległość – Czyn, Słowo, Pamięć” realizowany przez Muzeum Historii Kielc w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” prowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Ich zadaniem było zebranie informacji o formach świętowania rocznic wkroczenia Józefa Piłsudskiego wraz z jego żołnierzami do Kielc 12 sierpnia 1914 roku. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przy wykonaniu zadania. Dzięki temu zebrane zostały materiały, które w niezwykle ciekawy sposób przybliżają nam dawne czasy. Możemy zapoznać się zarówno z relacjami członków rodzin uczniów, jak i znanych kieleckich historyków, jak i uczestników marszów szlakiem I Kompanii Kadrowej.

Oficjalne zakończenie programu „Niepodległość – Czyn, Słowo, Pamięć” odbyło się w Muzeum Historii Kielc, gdzie mogliśmy zwiedzić wystawę "Album Legionów".

Uczniowie klasy VIII a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Kielcach, których tematem były dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Zwiedzający muzeum mieli też możliwość zapoznania się z historią naszych barw narodowych. Zajęcia zakończyły się warsztatami. Korzystając z pięknej pogody w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Henryka Sienkiewicza na ul. Sienkiewicza i na Placu Wolności przy pomniku Józefa Piłsudskiego, którego postać jest ściśle związana z dążeniami Polaków do niepodległości.

W Świetlikowie przygotowania do obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości trwały cały tydzień. Niektóre klasy wykonywały znak orła z polskiego godła techniką origami z kół i kwadratów oraz bibułotechniką. Okna świetlicy niebieskiej ozdobiły postaci Polski w barwach narodowych. Twórcza atmosfera sprzyjała powstaniu galerii prac. Zapraszamy do holu głównego przy niebieskiej świetlicy.

Jak co roku uczciliśmy nadchodzące Święto Niepodległości i równocześnie obchody Święta Szkoły pięknymi recytacjami utworów patriotycznych. Oto kolejny już bowiem raz odbył się konkurs recytatorski „Tacy jak Czwartacy” będący tradycją naszej szkoły. Cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Wzięło w nim udział kilkunastu uczestników z klas 4-8. Usłyszeliśmy piękne wykonania m.in. takich utworów jak: „Bagnet na broń” W.Broniewskiego, „Elegia o... [chłopcu polskim]” K.K.Baczyńskiego, „My Pierwsza Brygada” A.Hałacińskiego i T.Biernackiego czy „Inwokacja” z „Pana Tadeusza” A.Mickiewicza.
Jury w czteroosobowym składzie wyłoniło zwycięzców w dwóch grupach wiekowych. Oto oni.

Uczestnicy konkursu z klas 6-8:

I miejsce      –      Lena Nowaczek kl.8a
II miejsce     –      Łucja Szcześniak kl.8a
III miejsce    –      Wiktoria Sobczyk kl. 7b

Uczestnicy konkursu z klas 4-5:

I miejsce      –      Maja Zagrodzka kl.4b
II miejsce     –      Abigeil Wojsa kl.5c
                             Małgorzata Salwa kl.4c
II miejsce     –      Julia Warsińska kl.4b.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za chwile wzruszeń i dumy wszystkim uczestnikom konkursu.

Uczniowie klas drugich i trzecich uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej rozbrzmiewały dźwięki „Piechoty”, „Pierwszej Brygady”, „Kadrowej” i innych utworów bliskich sercu każdego Polaka.  Wszyscy wykonawcy śpiewali z zapałem i przejęciem, które udzieliły się uczestnikom uroczystości. Podczas spotkania odbył się również II etap konkursu recytatorskiego „A to Polska właśnie”. Wybrani reprezentanci klas recytowali wiersze o Ojczyźnie, o jej historii, bohaterskich czynach Polaków i pięknie przyrody, wprowadzając słuchaczy w podniosły nastrój. Strofy  poezji i  nuty polskich pieśni napełniły wszystkich zgromadzonych radością i dumą. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

8 listopada uczniowie klasy "0" pamiętając o higienie i bezpieczeństwie przygotowali kolorowe kanapki, które wyjątkowo smakowały. W ten sposób dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania i kształtowały prawidłowe nawyki żywieniowe. "Sówki" wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu mają energię do nauki, siłę do zabawy oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji.

30 października „Sówki" po raz drugi odwiedziły  Biuro Wystaw Artystycznych. Zajęcia edukacyjne dotyczyły instalacji z papieru. Warsztaty towarzyszyły wystawie pani Ewy Rosiek-Buszko. Dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalną instalację na żywo oraz samemu wykonać własną wersję kompozycji w przestrzeni.

12 listopada 2018 r.

dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

LISTOPAD 2018

www.sp28-kielce.pl