Znamy wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Mamy czworo laureatów (pięć tytułów) oraz trzech finalistów.

To znakomity wynik i wielki sukces Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.

Gratulujemy!

II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Malwina Kucharska (6a)          FINALISTKA

dla uczniów szkół podstawowych

W środę 11 kwietnia 2018 r. klasa 1b i 1c wraz z wychowawczyniami wzięła udział w warsztatach terenowych organizowanych przez LOP pod hasłem „Nie bój żaby. Na tropie żabich amorów”. Autokar przewiózł dzieci spod szkoły do Białogonu. Dalej piechotą przeszły leśną drogą rezerwatu przyrodniczego Biesak, udając się na uroczą polanę znajdującą się w pobliżu płytkiego jeziorka.

16 - 21 kwietnia 2018r.

Podziel się z dziećmi z Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Kielcach:

książkami

grami planszowymi

puzzlami

materiałami piśmienniczymi/papierniczymi

Dary mogą być używane, lecz niezniszczone i kompletne. Prosimy przynosić je do zaplecza sali nr 17

Prosimy nie przynosić pluszowych maskotek.

Akcję organizuje kl. 7d

4 kwietnia (środa)

w godz. 7.45 – 11.40

odbędzie się

ZBIÓRKA  MAKULATURY,

ZUŻYTYCH  BATERII oraz PLASTIKOWYCH  ZAKRĘTEK

- paczki makulatury należy składać na szkolnym parkingu, policzone baterie oraz zakrętki (z podpisaną klasą) obok „szkolnej kawiarenki”

Ekopatrol

Od stycznia do marca 2018 roku w klasie 1 a realizowany był projekt związany z zawodami. Głównym celem było zapoznanie uczniów z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi wykonywania takich zawodów jak: weterynarz, pizzerman, policjant, prawnik, architekt, strażak.

17 marca na lekcji historii uczniów klasy V b odwiedził tata naszej uczennicy Natalki Bilskiej. Ta wizyta zrobiła na uczniach duże wrażenie, ponieważ tata Natalki ubrany był w piękny strój szlachecki. Była to replika stroju z XVI wieku. Dużą atrakcją okazała się szabla, którą każdy z chęcią brał do ręki i oglądał. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swoim zainteresowaniu historią, a także zachęcał uczniów do nauki tego przedmiotu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali gościa, zadawali również liczne pytania . Bardzo dziękujemy Natalce i jej tacie za takie urozmaicenie lekcji.

W marcu klasa VI a i VI b miały możliwość uczestniczenia w nietypowej lekcji historii. Pracownicy Muzeum Historii Kielc pan Leszek Dziedzic i pan Krzysztof Myśliński opowiedzieli uczniom o działaniach wojennych na kielecczyźnie w czasie II wojny światowej. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w czasie okupacji niemieckiej, a także uzyskali informacje o sytuacji Żydów w Kielcach i okolicach miasta. Uczniowie mogli również zobaczyć kilka eksponatów związanych z tym okresem np. kartki na żywność, karabiny, pistolety, którymi posługiwali się partyzanci walczący w Górach Świętokrzyskich.

Lekcja ta była dla uczniów bardzo atrakcyjna i wyjątkowa, ponieważ kontakt i wymiana informacji była możliwa dzięki oprogramowaniu Skype-uczniowie przebywając w sali lekcyjnej mogli obserwować eksponaty muzealne, słuchać prelekcji oraz zadawać pytania. Taka forma zajęć bardzo się naszym uczniom podobała.

W czwartek 8 marca, w związku z trwającym Tygodniem Kultury Języka, uczniowie klasy 4e udali się do filii Biblioteki Publicznej przy ulicy Zagórskiej, aby wziąć udział w zajęciach pod hasłem „Czytam, więc wiem”.Podzieleni na cztery kilkuosobowe drużyny rywalizowali ze sobą o nagrody niespodzianki. Sprawdzali w ten sposób swoją wiedzę dotyczącą poprawnej pisowni, znajomości pojęć literackich i archaicznych dla nich przedmiotów. Próbowali także swych sił w czytaniu niezwykle trudnych tekstów poetyckich, tak zwanych łamaczy języka. Wszyscy świetnie się bawili, walcząc jednocześnie o tytuł mistrzowskiej drużyny. Zadania przygotowane przez pracowników biblioteki okazały się intrygujące i jednocześnie zabawne, ale też dostarczały wiedzy. Rozdaniu nagród towarzyszyły okrzyki zadowolenia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka lekcja języka polskiego bardzo się podobała.

W środę 7 marca w klasie Va podczas godziny wychowawczej chłopcy z okazji Dnia Kobiet przygotowali dla swoich koleżanek zabawę FAMILIADA. W teleturnieju rywalizowały dwie drużyny liczące po pięciu członków. Po zadaniu pytania przez prowadzącego przedstawiciele drużyny, której zawodnik wykazał się lepszym refleksem miała pierwszeństwo udzielania odpowiedzi.  Teleturniej przebiegał w wesołej i przyjemnej atmosferze, a uczniowie bardzo dobrze się bawili. Dziewczynki i pani wychowawczyni dostały piękne poduszki ze swoim imieniem.  Ten dzień dziewczynki będą długo, mile wspominać i pewnie żałować, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku.

KWIECIEŃ 2018

Opłaty za obiady

Odpłatność za obiady

w miesiącu kwietniu

wynosi 76,00 zł.

Płatność do 15 kwietnia!!!

www.sp28-kielce.pl